
A gyógynövényeknek óriási hagyományuk van, ezért hatalmas gazdasági potenciál rejlik az ágazatban. A december 11-én Mosonmagyaróváron megrendezett workshopra a szervezők várják a magyarországi és szlovákiai gyakorló gyógynövénytermesztőket, gyógyászattal foglalkozókat, vidékfejlesztési és vendéglátó ipari szakembereket, vállalkozókat, és minden olyan érdeklődőt, akik még csak most ismerkednek a gyógynövénytermesztéssel vagy feldolgozással.
Az előadások különböző témakörökkel foglalkoznak, hallhatunk a gyógynövények felhasználási területeiről, termesztésükről és felhasználásukról, Siklósi Józseftől megtudhatjuk, hol vannak gyógynövényes látnivalók a régióban, Bányai Péter előad a fiatalok vállalkozóvá válásának támogatásáról a Nyugat-Dunántúli Régióban és Kriskó Ádám előadása „A termőföldtől az asztalunkig” címet viseli.
Az elméleti fórumokat követően Miller Krisztinával krémek készítésére természetes alapanyagokból és kecsketejből lesz alkalmuk az érdeklődőknek. A foglalkozások végén a készített termékek elvihetők, karácsonyi ajándéknak is megfelelnek.
A workshop Mosonmagyaróváron kerül megrendezésre, ahol az érdeklődők az előadások mellett számos kiállító az erdő-mező ajándékaiból készült termékeivel ismerkedhetnek meg, csoportos foglalkozásokon vehetnek részt.
Az előadókon kívül kiállítók is részt vesznek a szakmai műhelyen. Hogy mennyi lehetőséget kínál a gyógynövényipar a gasztronómiában, arról a helyi alapanyagokból készült gyógynövényteákkal, fűszernövényes szendvicsekkel, gyógynövényes süteményekkel, aszalványokkal, pogácsákkal és kenyérrel, szörppel, lekvárral, almachipsszel, biozöldség-salátával, gyógynövényes likőrökkel és borokkal, mézzel, joghurttal, kézműves pasztákkal, sajtokkal megrakott büféasztalok győzik meg az érdeklődőket.
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők! Mivel a foglalkozások befogadóképessége korlátozott, érdemes mielőbb jelentkezni.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációköteles. A résztvevők részvételi szándékukat az alábbi linken található regisztrációs lap kitöltésével jelezzék: https://goo.gl/forms/hipkeQBB58kKkcY52
A workshop a Rába-Duna-Vág Társulás (RDV ETT) szervezésében a Herbaland projekt keretén belül valósul meg.
Időpont: 2018.december 11., 9:00
Helyszín: TANODA, Mosonmagyaróvár, Barátság u. 29. Családok Átmeneti Otthona
Rendezvényünk a „A gyógynövény ipar szereplőinek határon átnyúló hálózati együttműködése” (Herbaland, kód: SKHU/1601/4.1/150) című pályázat része, mely az Interreg V-A Szlovákia - Magyarország Együttműködési Program keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósul meg. (A programról részletes információ a www.skhu.eu érhető el). A meghívó tartalma és a rendezvényen elhangzó információ nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.
SZMKT
Partnereink
- Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
- Magyar Közgazdasági Társaság
- Romániai Magyar Közgazdász Társaság
- Vajdasági Magyar Közgazdasági Társaság
- Kárpátaljai Magyar Vállalkozók Szövetsége
- Vállalkozók Szövetsége
- Selye János Egyetem Gazdaságtudományi Kara
- Balassi Intézet - Pozsonyi Magyar Intézet
- Szlovákiai Magyarok Kerekasztala
- II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola
- VITEA Alapítvány
- Információs Társadalomért Alapítvány
- Pest Megyei és Érd Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara
- Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
- Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
- Gazda Polgári Társulás
- Csemadok
- Fórum Kisebbségkutató Intézet
- FELVIDÉK.ma
- Nemzetstratégiai Kutatóintézet
Friss híreink
- Jövőre drágulhat a kenyér és a pékáru
- Karácsony előtt kerüljük a meggondolatlan költekezést!
- Látszólag apró tételeken is százezreket spórolhatnak a cégek
- Chilis siker a tengerentúlon
- A köztisztségviselők vagyonbevallásaiból szinte semmi sem derül ki
- Befagyasztják a minimálnyugdíjakat
- Megvesszük a beruházókat?
- A jövő évtől a Munka Törvénykönyve pontosítja az otthonról végzett munka feltételeit
Tőzsde
