
Szeptember 14-16. között a füleki vár Bebek-tornyában láthatta a nagyközönség a Szlovákiai Magyar Kézműves Szövetég és a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia szervezésében megvalósult Magyar Kézművesség a Felvidéken 2018 elnevezésű vándorkiállítást.
A kiállítás anyagát még a nyár elején állították össze, amikor hivatalosan is megalakult a Szlovákiai Magyar Kézműves Szövetég (. A szakmai zsűri által kiválasztott anyagok az ország különböző pontjáról érkeztek be a tavasszal meghirdetett pályázatra.
A füleki kiállításon Anderko Andrea, Bartal Tímea, Bastyúr Jaroslav, Benko Pál, Benko Tünde, Borsodi Valéria, Csupori Éva, Čabrová Eva, Éliás Ádám, Göbő Judit, Gyetvai Zsuzsanna, Jakabová Malvina, Kálmánová Jarmila, KesziováIrena, Kseničová Renáta, Lukács János, Molnár Mónika, Nagy Andrea
Németh Bozó Andrea, Palmé Ivett, Popovics Judit, Rigó Béla, Slíž Róbert, Šmelková Emília, Urbánová Anka, Varjú Tamás, Vranai Erika és a Zoboralji Örökség Őrzői Hímző- és Viseletkészítő Műhely alkotásait láthatta a nagyérdemű. A kiállítás hivatalosan szeptember 16-án nyílt meg. A szervezők célja, hogy több felvidéki településen is bemutathassák a kiválasztott alkotásokat, a tervek szerint legközelebb októberben átható majd az anyag Pogrányban. A Szlovákiai Magyar Kézműves Szövetég célja az is, hogy a jövőben is meghirdessenek hasonló pályázatot, ezzel is lehetőséget adva a kézműveseknek a bemutatkozásra és arra is, hogy egymást jobban megismerjék.
A szeptember 16-ai hivatalos megnyitón a Szlovákiai Magyar Kézműves Szövetég elnöke, Jámbor Mónika elmondta: azoknak az embereknek a munkáját láthatják a kiállításon az érdeklődők, akiknek fontos a múltjuk és az is, hogy az ismeretanyagot átadják a jövő generációnak, és megmutassák azoknak, akiknek nincsen idejük kézművességgel foglalkozni. Jámbor Mónika szerint ez egy olyan örökség, amelyre büszkék lehetünk ezért is fontos, hogy a kézműveseket és munkájukat minél szélesebb körben megismerjük.
Agócs Attila, Fülek polgármestere örömét fejezte ki, hogy a Hagyományok Háza Hálózat Fülekről segíti a szlovákiai magyar népművészettel foglalkozókat, a polgármester szerint nagyon fontos, hogy a jövőben is foglalkozzunk a népművészettel és kézműveséggel. Köszöntet mondott azért, hogy az ország különböző pontjain működő kézműveseket sikerül összefogni.
Partnereink
- Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
- Szövetség a Közös Célokért
- Magyar Közgazdasági Társaság
- Romániai Magyar Közgazdász Társaság
- Vajdasági Magyar Közgazdasági Társaság
- Kárpátaljai Magyar Vállalkozók Szövetsége
- Vállalkozók Szövetsége
- Selye János Egyetem Gazdaságtudományi Kara
- Balassi Intézet - Pozsonyi Magyar Intézet
- Szlovákiai Magyarok Kerekasztala
- II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola
- VITEA Alapítvány
- Információs Társadalomért Alapítvány
- Pest Megyei és Érd Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara
- Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
- Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
- Gazda Polgári Társulás
- Csemadok
- Fórum Kisebbségkutató Intézet
- FELVIDÉK.ma
- Nemzetstratégiai Kutatóintézet
Friss híreink
- Tizenkét városban ingyenes lesz a városnézés
- Magyar–magyar üzletember-találkozó Komáromban
- A régi tízezresekkel az év végéig fizethetünk Magyarországon
- Végre elérhetőek a vállalkozók részére szolgáló elektronikus nyomtatványok is
- Tavaly kétharmadával csökkent az új végrehajtások száma
- Feleden tartotta kihelyezett ülését a szlovák kormány
- Bővíti a vállalkozók részére kínált szolgáltatásait a külügyi tárca
- Nyíltan a szabad felhasználású (online) kölcsönökről
Tőzsde
